Informacje

  • Wszystkie kilometry: 46381.86 km
  • Km w terenie: 3182.30 km (6.86%)
  • Czas na rowerze: 91d 18h 50m
  • Prędkość średnia: 19.54 km/h
  • Więcej informacji.
baton rowerowy bikestats.pl

Moje rowery

Szukaj

Znajomi

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy teich.bikestats.pl

Archiwum

Linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Wrzesień, 2012

Dystans całkowity:566.00 km (w terenie 37.00 km; 6.54%)
Czas w ruchu:25:41
Średnia prędkość:22.04 km/h
Liczba aktywności:16
Średnio na aktywność:35.38 km i 1h 36m
Więcej statystyk
Środa, 26 września 2012

spady do statystyki

  • DST 16.00km
  • Czas 00:45
  • VAVG 21.33km/h
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 26 września 2012

Zapilicze 1

Poranek wstaje smutny, mglisty i strasznie chłodny, ale wyjazd z dawna postanowiony więc w drogę na stację kolejową. Najpierw trzeba się przebić poprzez mgły szosą do Czachówka.
zamglony ranek w okolicach Wągrodna © teich

Nad pustymi łąkami snują się opary jesiennego chłodu. © teich

Po drodze jednak pogoda zmienia się w ciągu dosłownie kwadransa i wstaje powoli słońce gdy osiągam stację Czachówek Południowy.
widok w stronę północną, przy drugim peronie pociąg w kierunku Warszawy © teich

Do pociągu w stronę Radomia został dobry kwadrans i choć jestem rozgrzany jazdą to jednak chłód daje o sobie znać. Ale w końcu przyjeżdza skład i ładuję się do przedziału dla podróżnych z większym bagażem. Nie jestem jedynym rowerzystą i dzieki miłej rozmowie podróż do Bartodziejów mija dość szybko. W Bartodziejach wysiadka i hajda przez Lisów do Jedlińska. Na zwiedzanie Jedlińska poświęcam trochę za dużo czasu ale obejrzałem, niestety tylko z zewnątrz, kosciół pw św Piotra i Andrzeja, który góruje nad okolicą
kościół w Jedlińsku © teich

mały park , wokół którego dominuje jeszcze niska parterowa często drewniana zabudowa
ulica Rynek w Jedlińsku © teich

Rynek w Jedlińsku © teich

i oczywiście pomnik raka - symbol i herb Jedlińska
pomnik Raka- symbol Jedlińska © teich

Z Jedlińska wyjeżdżam drogą boczną wzdłuż trasy S7 kierując sie do Starej Błotnicy.
droga wzdłuż S7 © teich

Po krótkim czasie odbijam w bok i raźnie pedałuję ciesząc się coraz cieplejszą pogodą, w pewnym momencie niestety nie wiem w jakiej miejscowości mijam posiadłość godną Branickich.
posiadłość Carringtonów- gdzieś nie wiem gdzie pomiędzy Jedlińskiem a Starą Błotnicą. © teich

Normalnie szczęka spadła na asfalt, nie pokazuję innych zdjęć jedźcie i sami zobaczcie, gdyby napisy były cyrylica pomyślałbym, że to dacza jakiegoś oligarchy z putinolandu, gdyby były angielskie pomyślałbym , że to własnie pałac Carringtonów.
Po dalszych kilku minutach dojeżdżam do sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Starej Błotnicy.
sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Starej Błotnicy © teich

Bardzo się ucieszyłem,że otwarte i dostepne zarówno do modlitwy jak i do zwiedzania.
Ołtarz główny sanktuarium © teich

Po krótkiej przerwie termicznej dalej w drogę do Kaszowa.Po drodze mijam Nepomuka w miejscowości Tursk a w Kaszowie - drewniany Kościół pw św Jana Chrzciciela.
Kościół w KAszowie sięga historią do początków XIV wieku, aale obecna forma pochodzi z 1661 roku © teich

W Kaszowie spotykam oznaczenie szlaku rowerowego i opisy obiektów wykonane przez Lokalną Grupę Działania Zapilicze.
niebieski szlak rowerowy wyznakowany przez "Zapilicze" © teich

Brawo działacze porżadna i potrzebna robota. Szlak w terenie wyznaczony tak fajnie ,że jedzie się rowerem jak po sznurku. I tak po sznurku trafiam najpierw do Radzanowa a potem do Bukówna. Samo Bukówno to spokojna wioska z licznymi domami jeszcze z drewna, normalnie czas się zatrzymał.
drewniana zabudowa w okolicach Bukowna i Radzanowa - domy stoją szczytami do ulicy © teich

Główną atrakcją Bukówna jest kolejny na tym terenia kościół drewniany, nie tak wiekowy jak w Kaszowie ale szczególny tym, że ministrantem był w nim mały Henio Sienkiewicz.
Kościół w Bukównie © teich

Z Bukówna kieruję się do Potworowa po drodze przeżywając mały kryzys głodowy. Po dotarciu do Potworowa zaczynam od posiłku- dwie drożdżówki po 1,5 pln każda + pepsi + mineralka.
Przed kawiarenką był wystawiony stoliczek, przy nim krzesełka a z nich taki widok na park i urząd gminy w Potworowie © teich

Jest miło i ciepło nie chce mi się ruszać w dalszą drogę. I nagle rzut oka na zegarek. o rety do pociągu powrotnego zostało 1,5 godziny tak akurat na styk. Zrywam się z miejsca i cisnę pedały kierując się na Radom. Co chwilę mijaja mnie lawety i ciężarówki do tego przedni wiatr ale jadę byle do Przytyku. I niestety kilka kilometrów dalej mogłem dokonać żywota na drodze. W trakcie naprawdę szybkiej jazdy urwał mi się błotnik przy przednim kole całkowicie je blokując, wyleciałem jak z katapulty na jezdnię. Pierdykłem tak zdrowo , że mnie zatkało i na całe szczęście jak wcześniej mijały mnie tabuny samochodów tak teraz nic nie jechało przez minutę, moze dwie zanim się pozbierałem. Było to tuż przy przystanku, na którym spędziłem kilka następnych minut wychodząc z oszołomienia i rachując kości. Szczęśliwie wszystkie kości całe jedynie obdarte kolano i kawał barku ( o dziwo koszulka cała), chyba tylko żebro pęknięte bo boli klatka przy każdym oddechu. Kombinuje co dalej, gdy wzrok pada na warsztat samochodowy , tma dzięki uprzejmości właściciela następuje demontaż błotnika i obmycie się. Postanawiam dalej pedałować , do Radomia pozostało około 30 kilometrów ,tyleż samo do Bartodziejów jest szansa, że jeszcze zdążę. Dojeżdzam do Przytyku, i tu podejmuje złą decyzję zamiast pojechać z wiatrem po w miarę płaskim do Bartodziejów, gdzie pociąg jest o poł godziny później niż w Radomiu postanawiam jechać jednak na Radom. Decyzja okazuje się z czasem zła, dostaję czołowy wiatr, pojawiają się męczące podjazdy, jest spory ruch podmiejski i droga za Zakrzewem robi się nieciekawa ale pedałuję do utraty tchu byle zdążyć na pociąg. Potem jeszcze gnam przez sam Radom i wpadam na styk na peron i tu zonk!. Pociąg odjechał 20 minut temu, całkowicie źle skalkulowałem czas przejazdu z Radomia do Bartodziejów i wmówiłem sobie, że pociąg odchodzi około 15 by po 15 minutach być w Bartodziejach. I tu niespodzianka pociąg potrzebuje bez mała 35 minut na pokonanie tej trasy. Pozostało mi zatem kiblowac na dworcu do następonego składu. I to byłoby na tyle tego szczęśliwego pechowego dnia.
  • DST 84.00km
  • Czas 05:08
  • VAVG 16.36km/h
  • Temperatura 24.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 25 września 2012

dopracowo

  • DST 31.00km
  • Czas 01:08
  • VAVG 27.35km/h
  • Temperatura 17.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Poniedziałek, 24 września 2012

dopracowo

Klimaty postindustrialne. Ostatni młyn w Piasecznie, oczywiście na ulicy... Czajewicza, a nie jak napisałem kiedyś ,że na Młynarskiej. Młynarska to inne rejony Piaseczna.
ZPZ=Zjednoczenie Przemysły Zbozowego- brama też pamięta socjalizm © teich

dziedziniec młyna © teich

zstpy przemiału © teich
  • DST 31.00km
  • Czas 01:10
  • VAVG 26.57km/h
  • Temperatura 14.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Sobota, 22 września 2012

XXII Rajd miejscami pamięci po ziemi piaseczyńskiej

XXII rajd miejscami pamięci na ziemi piaseczyńskiej © teich

Pogoda pochmurna i chłodna ale na szczęście nie zniechęciła kilku chętnych do przejażdzki po bliższej i nieco dalszej okolicy Piaseczna.
W programie była m.in eksploracja niebieskiego szlaku na wysokości Bogatek z przebiciem się na druga stronę Jeziorki. W okolicach Wólki Prackiej szukaliśmy resztek cmentarza z I wojny. Był to trud bezcelowy. Państwo Bagińscy w jednej ze swych książek już kilka lat temu pisali ,że nic nie zostało zachowane w terenie z tego miejsca. Aleśmy szukali dla zasady. Potem byliśmy na polu w Baszkówce , gdzie na początku lat 90tych spadł meteoryt.
Na to pole upadł w sierpniu 1994 meteoryt. © teich

Na zdjęciu ciemnica jakby był zmierzch a to dopiero dochodziła 11-ta.
Z Baszkówki całkiem blisko na cmentarz w Woli Gołkowskiej, a w zasadzie na resztki tego co las samorzutnie zaciera. Pozostają jeszcze kamienie- ostatni świadkowie krwawych zajść a może lepiej zejść.
Z Woli Gołkowskiej ogólny kierunek do Gołkowa Zielonej - tam kolejny niewielki cmentarzyuk z I wojny, a potem wzdłuż torów kolejki do Zalesia Dolnego, przystanek przy domu Zawadzkich, których syn Tadeusz pseudo "Zośka" był bohaterem podziemia harcerskiego. Ożywienie wśród młodzieży - akurat są w trakcie omawiania lektury "Kamienie na szaniec', będzie więc plus za dodatkową aktywność.
dom państwa Zawadzkich w Zalesiu Dolnym, tu mieszał "Zośka" © teich

Z Zalesie na Orężną , chcemy zobaczyć jeszcze cmentarz żydowski, i widzimy ale zza ogrodzenia. Furtka pozostaje zamknięta, a chłopaki mieli ochotę na łejpa.
Źydowski kirkut na osiedlu Orężna-dziś część Piaseczna © teich

I znów w drogę przy torach wąskotorówki do jej przystanku początkowego. Jak ja lubię klimaty kolei , nawet tej małej. Rozjazdy, bocznice, kozły, resztki taboru, lokomotywownia, perony, semafory itd itp.
stacja wąskotorowa Piaseczno Miasto © teich

wjazd do lokomotywowni w Piasecznie © teich

rozjazd lewy, rozjazd prawy .... © teich

No i niestety się rozpadało, dlatego zamiast dalszej eksploracj Piaseczna, szybka jazda na metę rajdu, mijając po lewej willę "Zameczek" na Czajewicza
willa Zameczek na ulicy Czajewicza w Piasecznie © teich

Powrtót przez Żabieniec , Spaloną, stawy w Zalesiu Górnym - puste, przyszła jesień,
przejście nad jazem na Zielonej- stawy w Zalesiu Górnym © teich

w oddali gdzieś tylko ukryci w trzcinach wędkarze © teich

Pusto, nie ma łódek, kajaków, spacerowiczów ... © teich

Pada, nie ma wędkarzy ale są cykliści © teich

po niej będzie zima, a za kilka miesięcy znów wszystko ożyje tyle,że w formie gorszej z roku na rok.
Kolega Surf był ustawił tutaj filmowego łejpojnta , tośmy przy okazji zapunktowali. Wszystko jest opuszczone i bez ducha
opuszczona tancbuda © teich

tylko grafiti dodaje kolorytu.
"Pierogarnia" z jakiegoś tam filmu © teich

Nie, nie jesteśmy sami. Ktoś jednak nas obserwuje. © teich
  • DST 42.00km
  • Teren 37.00km
  • Czas 03:14
  • VAVG 12.99km/h
  • Temperatura 10.0°C
  • Sprzęt Grand
  • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 21 września 2012

dopracowo

No to rano dałodziś popalić. Jak zobaczyłem sąsiada skrobiacego rano szyby samochodu cofnąłem się spojrzeć na termometr. Było -2. Nerwowe poszukiwania jakiejkolwiek czapki pseudozimowej skończyły się zapożyczeniem takowej od syna i20 minutowym spóźnieniem do pracy. Zmnaijszylem tempo by nie ryzykowac spocenia i choroby. Popołudnie całkiem ciepłe. Cieplejsze niż wczoraj, i wszędzie pajęczyny.
Gdzie nie wejśc tam pajęczyny.. © teich
  • DST 31.00km
  • Czas 01:14
  • VAVG 25.14km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Czwartek, 20 września 2012

dopracowo

  • DST 32.00km
  • Czas 01:07
  • VAVG 28.66km/h
  • Temperatura 10.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Środa, 19 września 2012

dopracowo

  • DST 32.00km
  • Czas 01:12
  • VAVG 26.67km/h
  • Temperatura 13.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Wtorek, 18 września 2012

dopracowo

  • DST 43.00km
  • Czas 01:45
  • VAVG 24.57km/h
  • Temperatura 23.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze
Piątek, 14 września 2012

dopracowo

  • DST 32.00km
  • Czas 01:22
  • VAVG 23.41km/h
  • Temperatura 15.0°C
  • Sprzęt Basso
  • Aktywność Jazda na rowerze

Blogi rowerowe na www.bikestats.pl